Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Vlasta Horváth - zpěvák a skladatel

Co Vás živí?
Od roku 2005 se živím hudbou, a to tak, že kromě koncertování a skládání hudby také v současné době učím již druhým rokem na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Těch by bylo mnoho, ale každopádně mé hudební cítění ovlivnily rockové skupiny, například Bon Jovi, Europe, ToTo, Mr. Big, Van Halen, Nickelback a spousta dalších.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Určitě to bylo období po mém vítězství v pěvecké soutěži. Vše bylo rázem jinak a hektické, už to nebyla jen zábava. Naopak to najednou byla velká zodpovědnost a vlastně i fyzická a psychická námaha. Dokonce jsem začal díky tomu docházet na hodiny zpěvu, protože můj hlas byl v neustálém zápřahu, a to jsem v minulosti neznal. V tomto hektickém období jsem ale velmi rychle profesně dospěl.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Samozřejmě, a bohužel si ani nedovedou představit, že bych bez tohoto media dnes mohl jakkoliv fungovat. I když je internet v mnoha směrech velkým pomocníkem, já osobně rád vzpomínám na dobu, kdy si lidé informace zjišťovali na základě vlastní iniciativy.

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
V posledních letech mě velice zaujala práce ve studiu, a to tak, že jsem se rozhodl, že vyhledám minimálně nějaký kurz, abych nasbíral další informace. V tomto oboru je to především o zkušenostech a informacích. Vlastním malé domácí studio, které bych rád do budoucna rozšiřoval.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
V dětství jsem hrál fotbal a závodně běhal a i dnes rekreačně sportuji. Vystudoval jsem klavír a kromě něj hraji také na kytaru, bubny a baskytaru. Ještě stále docházím na hodiny zpěvu a sám vyučuji na Mezinárodní konzervatoři. Moc rád bych zkoušel nové věci, ale bohužel mi dnes už téměř nezbývá čas.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Je jedno, jestli se člověk rozhodne být právníkem, zpěvákem, malířem nebo řemeslníkem. Ani jedna z profesí není míň nebo víc. Zásadní je to, aby ji vykonával od srdce a poctivě, jenom tak může být opravdu dobrý a při troše štěstí i úspěšný.

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version