Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Vladimír Zubov - malíř

Co Vás živí?
Především malování obrazů. Občas ještě pracuji jako průvodce.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Nemám žádný vzor.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Velkým zlomem pro mě byla sametová revoluce v roce 1989, díky níž se otevřely hranice a já jsem tak měl možnost začít podnikat v cestovním ruchu. Do té doby jsem pracoval jako pedagog. Byla to velká změna. Otevřeli jsme s manželkou cestovní kancelář, která fungovala úspěšně deset let. Později jsem se zejména kvůli osobní krizi začal věnovat svému koníčku z dětství – malování. Tomu jsem zůstal věrný dodnes.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Internet je pro mne nepostradatelným zdrojem informací. Nesmírně šetří čas. Návštěvy knihovny jsou minulostí. Internet je pohodlný a téměř vždy dostupný pomocník.

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
Vzdělávám se soustavně právě prostřednictvím internetu. Někdy sahám i po klasické literatuře.

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
Nenavštěvuji.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
Postavil jsem dům, zasadil strom a zplodil syna. Vlastně všechno, co má podle přísloví každý muž udělat. K mým zatím nesplněným snům patří procestování několika míst, která bych velmi rád poznal víc než jen z knih a filmových dokumentů.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Důležitá je píle, cílevědomost a odpovědnost. Mladým lidem bych poradil především jedno: „Nenechte se zavléct do dluhů!“ Je lepší krůček za krůčkem budovat svou budoucnost než rychle chtít vše za cenu zadlužení se. Vyplatí se i vytrvalost. Každá zkušenost člověka posílí, není třeba vzdávat se při prvním neúspěchu.

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

   

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version