Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Václav Vydra - televizní a filmový herec, milovník koní

Co Vás živí?
Divadlo,televize a čas od času nějaký film.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Nemám a nikdy jsem neměl VZOR v pravém slova smyslu. Můj děda kdysi říkal že je třeba být originálem a ne se snažit napodobit nebo přiblížit se nějakému vzoru. Ale kdyby na to došlo, měl jsem své vzory doma.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Určitě. V divadle například kdysi setkání a spolupráce s režisérem Karlem Křížem nebo později s Jiřím Menzelem a spoustou dalších skvělých režisérů nebo kolegů. Také moje několikaleté působení ve světě obchodu a posledních pár let mého života s koňmi.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
To je pravda. Je těžké se orientovat. Snažím se používat logiku a zdravý rozum.A vybrat si v čem se chci vzdělávat a co chci chápat. Internet používám, ale s tím, že vím o úskalí, která rozličné informace na webu skrývají.

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
Trendy ve vzdělávání nesleduji. Vzdělávám se v tom, co sám pokládám za potřebné a správné.

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek? Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
V současnosti ne, ale před dvěma lety jsem absolvoval dvouleté vyškolení na ošetřovatele kopyt koní. Dalo mi to opravdu hodně a otevřelo obrovské perspektivy nového spolužití lidí a koní. Jinak si myslím, že cokoliv se člověk v životě naučí,určitě se mu hodí.Ale čas tomu dokáže věnovat jen pokud to opravdu potřebuje nebo po tom neodolatelně touží.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Mít cíl. Vizi toho co chci a za tím jít. Když člověk něco opravdu chce, tak toho dosáhne. No a po té cestě jít čestně a s otevřeným hledím.

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version