Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Tereza Jemelíková - redaktorka VIP zpráv Prima FTV

Co Vás živí?
Natáčení reportáží pro Vip zprávy Prima FTV.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Co se úspěchu týče, tak doufám, že ten na mě teprve čeká. ;) Vzor určitě mám. Od malička vzhlížím k rodičům. Mně i bráchovi dali vždycky všechno, co jsme potřebovali. Od malička nás ve všem podporovali a stále podporují. A tímto jim za to velmi děkuji.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Byly to tři měsíce v rádiu. Díky tomu, že mi dali šanci dělat pár měsíců zprávy, jsem později získala práci redaktorky ČTK. O dva roky později přišla Prima.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Na netu jsem denně. Natáčet reportáže není totiž jen o tom, aby vám někdo poslal pozvánku na akci. Často nemáte do čeho píchnout a tak surfujete na internetu a hledáte inspiraci. Projíždíte různé servery a přemýšlíte, jaké natáčení vymyslet a koho oslovit.

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
Rozvíjím se díky mému zaměstnání.

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
Vzhledem k tomu, že je moje práce někdy časově náročná, jakékoliv kurzy jsou sebevražda jak pro mě, tak i pro lektora. Někdy jsem v práci sedm hodin, jindy patnáct. Odvíjí se to všechno od natáčení. A co mě posouvá dál? Moje práce. Jsou to lidi, které potkávám. U nás, i v zahraničí. České celebrity, i ty světového formátu.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
Chtěla bych se naučit španělsky.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Nemyslím si, že by byly vyloženě schopnosti nebo znalosti, které dovedou člověka k úspěchu. Někdy stačí pořádně prořízlá pusa. Líná huba, hotové neštěstí, jak se říká. Pokud máte nějaký sen nebo cíl, jděte si za ním. Nemusíte jít přes mrtvoly. Jen se nenechte odradit okolím. Cestujte a seznamujte se. Kontakty jsou důležité. Nepovalujte se doma a nečekejte až vám někdo něco jen tak dá a pracujte. Ikdyž to v ten moment není vaše vysněná práce, může být od ní k vašemu snu jen krůček. Zkušenosti naberete totiž i tam, kde byste to nečekali. A pamatujte, že s úsměvem a pozitivním přístupem jde všechno líp ;)

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

 

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version