Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Robert Vano - fotograf

Co Vás živí?
Živím se fotografováním.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Mým vzorem byli a pořád jsou Lillian Bassman, Richard Avedon, Sarah Moon, Bruce Weber a hodně dalších.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Každý den pro mne je nový začátek, každý den mne posune nečím dál... Před deseti lety jsem začal dělat platinove tisky a to mne hodně posunulo v mém profesním růstu. Presně tam, kde jsem pořád chtěl být.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Všechno moje vzdělaní jsem získal z knížek, které nejsou tak agresivní, že člověka do ničeho nenuti. Můžete si ji číst, když na to máte náladu. Teď využívam internet.

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
V poslední době mne zaujímá vaření. Pořád jsem si v životě říkal, že až se naučím fotit, tak budu vařit...to mne teď nejvíce zajímá.

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
Navštěvuji kurzy a seminaře... většinou na nich učím od Prahy přes Moskvu až po Londýn...a učím se od studentů nové věci..

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
Já jsem uskutečnil všechno, co jsem chtěl..že lidi nemají čas, to je výmluva...a čím více toho uděláte, tím více toho chcete dosáhnout..teď pojedu na kurz, jak se naučit zpívat za den :), abych se sám sebe mohl poslouchat..

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Aby byl človek v životě úspešný, musí umět říct jedním slovem co chce. To je ta nejdůležitější a nejtežší věc..pak už, když ví co chce, tak si na to musí najít recept jak to udělat, no a pak to musí udělat lépe než všichni ti ostatní a nebude mít žádný problém

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version