Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Richard Falbr - poslanec Evropského parlamentu

Co Vás živí?
Moje schopnosti a znalosti. Znám tři jazyky, mám vysokou školu, jsem expert na pracovní právo.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Mým vzorem byl člověk, kterého jsem potkal na počátku 70. let a dělal mi šéfa, pocházel z Přibyslavi. Mým vzorem byl proto, že byl neobyčejně vnímavý, zejména k bolestem a strastem jiných lidí.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Žádné krátké, ale naopak velmi dlouhé. Bylo to období, když jsem dělal právníka na odborovém svazu, jezdil jsem po republice, kontroloval dodržování Zákoníku práce a přednášel lidem o tom, na co mají právo podle Zákoníku práce a co dělat podle zákona nesmějí.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Internet využívám tak, jako každý jiný člověk.

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
V poslední době mne zaujalo to, kolik soukromých vysokých škol je možné za peníze vystudovat, ať jste sebeblbější.

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
V současné době žádný kurs ani seminář nenavštěvuji. Využívám služeb svých asistentů, kteří jsou dobří, spolehliví a jejich práce mi přináší užitek.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
Dovedností mám dle mého dost a žádnou další neplánuji získat.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Důležitá je znalost cizích jazyků a pokud jde o schopnost, tak nejdůležitější je umět naslouchat jiným.

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version