Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Petr Říbal - televizní a rozhlasový moderátor

Petr ŘíbalPetře, tebe asi většina čtenářů zná především z pořadu „Snídaně s Novou“, v poslední době jsi v televizi změnil image a posunul ses do moderátorské dvojice, teď je tvá role akčnější, vnímáš to tak i ty?

Než začneme, moc díky za to, že spolu děláme rozhovor. Je to pro mě příjemné. Většinou se ptám já a tíha okamžiku - bude dobrá otázka? nebude? - leží na mně a teď si to vážně užívám.

Moje role moderátora Snídaně je rozhodně výraznější! Byla to dlouhá cesta, vždycky jsem tak nějak věřil, že mi to vyjde a když lidé kolem uvěřili i mně - vyšlo to! Klidně to mohlo být i rychleji Snídaně s Novou je skvělý formát. Jak na běžícím páse se nám ve studiu střídají zajímaví hosté snad ze všech odvětví lidské činnosti, zpěváci atd atd ... Člověk musí vědět o čem se bavit, na co se ptát .. jasně, že nejsme schopni „našprtat“ každé téma do hloubky, ale vždycky si ze Snídaně s Novou, kromě kruhů pod očima, něco odnesu. Miluju to co dělám!

Co bylo u tebe dříve, rádio nebo TV?

Dřív bylo rádio a upřímně jsem nikdy nepočítal s tím, že by někdo s mým "ksichtem" mohl dělat v televizi Každé z médií je jiné, umíš přepnout, mám na mysli že v rádiu tě zastupuje jen hlas, než to v televizi musíš si hlídat více věcí?

Je to podobné, rádio i televize.… Dohromady je to magické spojení. Do rádia mohu chodit v nevyžehleném triku

Při moderování mám z tebe pocit, že jsi vždy maximálně v pohodě, ty si svou práci užíváš?

Svoji práci a lidi kolem miluju. Baví mě to a neumím vypnout, vlastně ani nechci. A jestli ten pocit máte, jsem moc rád, protože je to tak!

Máš za sebou bohatou praxi v rádiu Most, hit rádiu FM, rádiu Gama, rádiu Evropa 2 a TV Nova. Umíš si představit, že by si šel dělat jinou práci?

Cesta to byla dlouhá. Příští rok to bude už 10 let co jsem poprvé promluvil do mikrofonu - mimochodem bylo to strašlivé a zpětně si říkám, že můj tehdejší šéf byl buď hluchý a nebo sadomasochista. Jestli si umím představit, že bych dělal něco jiného? … Umím … a proto si to, co dělám teď, užívám na maximum a se vší pokorou!

O tvém osobním životě se nikde nepíše, prozraď fanynkám něco o sobě?

Co by tak fanynky mohlo zajímat? Mám dvě ruce, dvě nohy .. barvu očí neznám ... víte co ... ať se prostě zeptají

V televizi jsi představoval místa u nás v republice kam stojí za to vyrazit, i ty rád cestuješ a kam?

Ještě, že jsme cestovali, mám dost práce, takže moc nestíhám. Ale Snídaně s Novou na cestách byla super a s kolegyní Hankou Mašlíkovou jsme si to užívali. Na Lipně bylo krásně, Chrudim mě příjemně překvapila, Třeboň atd atd ... vážně máme krásnou zemi a není to klišé! Možná bych doporučil Krušné hory i okolí mého rodného Mostu, je to hodně podceňované místo, ale stojí to tam za to ...hlavně sportovci si přijdou na své!

Věnuješ se nějakému sportu?

Na profi úrovni ne, ale pravidelně hraju florbal, i když jsem nekoplo tak občas i fotbal a chodím do fitka, plavu nebo jezdím na bruslích.

Běháš ze studia do studia, co ty a zdravý životní styl?

To trochu souvisí s tím fitkem. Nikdy jsem neměl ambice být Arnold Schwarzeneger, ale pekáč buchet by se mi líbil. Vždycky jsem byl mega hubeňour, tak se snažím něco přibrat, tak dost jím. V televizi se mi po Snídani na snídani smějí, když sním pekáč míchaných vajíček, ale já mám fakt pořád hlad Zkrátka jím na co mám chuť, ale všeho s mírou. Nekouřím - to mi strašně smrdí a piju rozumně.

Jaké jsou tvé plány a kde tě můžeme na živo potkat?

Mé plány? Být šťastný, mít kolem sebe šťastné lidi a pracovat. Jo a na Vánoce koupit domů živý vánoční strom. Moderuju různě … venku, uvnitř … kdo chce, tomu se povede mě někde potkat

Děkuji za rozhovor Pavel Hrejsemnou

Petr Říbal Petr Říbal Petr Říbal Petr Říbal Petr Říbal Petr Říbal
Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version