Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Petr Novotný - bavič, moderátor, publicista a podnikatel

Co Vás živí?
Jsem především podnikatel. Mám velkou firmu, ve které je několik divizí s různým zaměřením. Nejvíc času věnuji své umělecké agentuře a své cestovce. Kromě toho jsem taky příležitostný umělec.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Asi nikoho nepřekvapím, když přiznám, že můj velký vzor je Tomáš Baťa. Ale mám i řadu „menších“ vzorů, od kterých se mám stále co učit. Třeba obdivuju pana Jančuru ze Student Agency a pana Bernarda z pivovaru.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Ani ne. Já se vyvíjím tak nějak průběžně a výrazně mě ovlivnily jen dvě věci: můj největší podnikatelský úspěch a můj největší podnikatelský propadák.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Vůbec si bez internetu svůj den neumím představit. Jsem na něm závislý, moje práce je na něm taky závislá. Jako zdroj informací mi zcela stačí.

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
V tomhle věku už nevyhledávám další vzdělávaní, můj osobní rozvoj je v podstatě ukončen. Trendy pochopitelně sleduju, máme přece ve firmě i vlastní školu. Nic převratného jsem ale v nových trendech zatím neobjevil.

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
Mám už hotové papíry k potápění, mám i pilotní průkaz pro horkovzdušné balony. Rad bych si udělal ještě zkoušky pro balony plynové – na to se cítím. Taky bych moc chtěl papíry na moře, plachty…. Chtělo by to ještě pár týdnů studovat, ale na to už se necítím… Uvidíme…

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Především zdravé sebevědomí, mladická drzost. Určitě tolerance a taky pokora. A hodně pomůže smysl pro humor.

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

  

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version