Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Pepa Streichl - hudebník

Pepa Streichl Co Vás živí?
Důchod a muzika.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Těch vzorů je hodně. Jako důchodce mám svůj vzor v bývalém Europoslanci Vladimíru Špidlovi pro výši jeho Eurodůchodu. Ale velmi vážně pochybuji že bych té částky někdy mohl dosáhnout. A muzikantských vzorů bylo hodně: Dylan, Donovan, Al Stewart, Beatles, Rolling Stones, Lightnin´ Hopkins, Mississippi John Hurt, Buddy Moss a mnoho dalších. Z českých písničkářů Vladimír Merta a Vlasta Třešňák.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
V prvé řadě každé setkání se svými idoly. Když jsem je slyšel a viděl hrát nikdy mě nenapadlo s tím svým umem seknout, vždycky jsem se na týden někam zašil a cvičil a cvičil a cvičil a pokaždé se ten můj umělecký výkon posunul alespoň o trošičku k lepším výkonům. Někteří mí známí, když slyšeli ty mistry, tak to vzdali a kytaru odložili, já nikdy.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
V dnešní době je, díky internetu, přístup k informacím až moc velký. Bohužel člověk by neměl věřit všemu, právě díky otevřeností všem je dobré si informace alespoň trochu ověřovat na serióznějších serverech. A těch je moc málo, myslím teď konkrétně na politiku v ČR i ve světě. I většina českých novinových serverů spíše připomíná těžký bulvár.

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
Já se vzdělávám pořád, i ve svých 62 letech. Protože jsem písničkář, bluesman, kytarista a textař tak okruh mého zájmu je určen. Ale čím víc se toho dozvím tím víc o sobě pochybuji. Zjišťuji že toho vím pořád strašně málo. Mimo hudbu se v poslední době, vzhledem ke svému věku, zajímám o funkčnosti těla jako takového. Abych vydržel!

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
Občas navštívím nějaký seminář ale není jich moc, nejvíce jezdím na Textařskou dílnu Slávka Janouška. Je to vždy dvakrát ročně.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
Pořád se chci naučit hrát na klavír. A pořád to plánuji. Bohužel zatím jen plánuji.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Na to nelze jednoznačně odpovědět. Chtěl bych jim říct: „Věř si a nikdy to nevzdávej!“ Ale protože si myslím že každý máme v sobě kousek sobectví tak vlastně se toto moje doporučení týká jen každého jednotlivě a nemusí to přinášet užitek společnosti. Ale jó, přece jenom, „Dělej vše tak aby ses za to nemusel nikdy stydět“. Moc to sice společnosti nepřinese, ale na 100% ji to ani neublíži. A to je taky velký společenský užitek.

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version