Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Pavlína Jarošová - profesionální fotografka

Pavlína Jarošová - profesionální fotografka

Co Vás živí?
Jak s oblibou říkám - živí mě focení lidí na sto způsobů. Fotím reklamu, fashion a life-style, do kterého spadají např. svatby, rodinné portréty, loveshoots (portréty párů) a všechny další fotky \"obyčejných smrtelníků\", které si jen dokážete představit. Často také fotím oficiální portréty různých vysoce postavených osob, stejně tak jako firemní eventy, apod. Na své práci mám nejraději tu pestrost, díky které můžu během jednoho týdne potkat tolik odlišných osobností i prostředí, že se mi vše může jen těžko omrzet.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Nepatřím primárně k těm lidem, kteří by uctívali nějakého jedince a snažili se dostat tam, kde je on. Mám samozřejmě spoustu oblíbených fotografů, jejichž práce mě inspiruje a nutí mě si neustále posouvat své limity, ale obecně se dá spíše říct, že si vážím a obdivuji všechny ty, kteří se ke svému úspěchu dostali poctivou prací. Smekám před všemi, kdo se díky talentu, schopnostem a práci na sobě samém pomalými krůčky posouvají ke svému cíli. Ve většině případů vede k úspěchu dlouhá a klikatá cesta a má to svůj důvod, ti, kdo to vzali zkratkou, jsou často velmi rychle rozpoznatelní. Mým vzorem je tudíž každý, kdo dosáhl úspěchu a přitom zůstal sám sebou - ideálně tedy dobrým člověkem.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Bylo to pravděpodobně období, kdy jsem rozhodla dát přednost focení místo škole, díky které jsem systematicky a stále intenzivněji přicházela o kreativitu, fantazii, chuť i energii tvořit. Rok, který následoval, mě jen utvrdil v tom, že jdu dobrou cestou. Myslím, že jsem na přednáškách strávila až příliš mnoho hodin, které mohly být využity mnohem efektivnějším a hlavně zábavnějším způsobem. Ale vše má svůj čas...a taky důvod.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Internet je v dnešní době základ a těžko se bez něj obejde již pravděpodobně málokdo z nás. Občas si říkám, že je to škoda, jelikož dle mého názoru stále ubývá těch, kdo by otvíral doma knihu. Na druhou stranu nelze popřít fakt, že tento novodobý způsob získávání informací je z velké části mnohem efektivnější. Čím dříve se odpověď na otázku dostane k tazateli, tím rychleji může být zužitkována. Kámen úrazu toho všeho však vidím v tom, že ne každý jedinec zapojuje do vyhledávání informací na internetu logiku a zdravý selský rozum. Ne vždy je první odpověď odpovědí správnou a přemýšlet kolenem, alespoň co já vím, ještě nikdy nikoho nikam nedostalo.

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
Stále tak trochu věřím a doufám, že nejlepší školou pro každého je sám život. Snažím se ho žít naplno, nikdy neopovrhnout rozhovorem s někým novým, kdo vás může obohatit víc, než by se zpočátku mohlo zdát. Jeden večer strávený s renesančním člověkem při skleničce vína vám může často dát víc než rok strávený ve školní lavici na magisterském studiu. Co mě osobně však velmi těší, je stále vzrůstající nabídka kurzů souvisejících se zdravým životním stylem, především pak kurzů zabývajících se zdravým stravováním. Ještě víc mě pak těší zájem o ně. Zdravé tělo a zdravý rozum, jsou tím nejlepším předpokladem \"světlých zítřků\".

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
Momentálně jsem natolik pracovně vytížena, že na žádný kurz není čas a všechen svůj volný čas raději věnuji např. cestování. Každopádně na podzim jsem absolvovala kurz indické kuchyně a ráda bych to samé v bledě modré učinila s kuchyní vietnamskou. Vidím to ale na autentičtější pojetí a pravděpodobně něco takového navštívím přímo ve Vietnamu, kam se v zimě chystám. Do budoucna bych určitě ráda rozvíjela své jazykové schopnosti, takže se chystám poohlédnout po nějakých jazykových kurzech. Předem však doufám, že najdu takové, které budou ctít Komenského klasiku \"škola hrou\". Klasické usednutí do lavice s desítkou popsaných stran v závěru mě opravdu děsí.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
Život je otázka priorit, pokud někdo něco chce, neexistují žádná ALE. ALE mají ve slovníku jen ti, kteří ve skutečnosti ani neví, co chtít. Mezi takové lidi určitě nepatřím. Vše, co jsem chtěla umět, jsem se naučila a nebo na tom právě pracuji a opravdu doufám, že tento přístup k životu se mě bude držet jako klíště.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Základem všeho je být dobrým člověkem, být sám sebou. Nenechat se strhnout většinovým názorem na to, jak by měl žít a co by měl dělat, ale žít a dělat jen to, co on sám chce, jelikož to je největší předpoklad toho, že něčeho dosáhnete - dělat něco, co vás opravdu baví a naplňuje. Ve chvíli, kdy se začne dařit, pak hlavně neusínat na vavřínech, neztrácet soudnost a hlavně pokoru. Člověk, který přináší užitek celé společnosti je ten, který je zdravě sebevědomý, má přehled, má svůj názor, nevzdává se. V případě neúspěchu neháže flintu do žita, ale přemýšlí, co změnit, aby to příště dopadlo lépe. Je to člověk, který přemýšlí pozitivně a úsměv vnímá jako svůj běžný dress-code. Kdybych mohla mít jedno jediné přání, pak bych si přála, aby se lidi naučili především ŽÍT. Práce je důležitá, ale není to všechno a spousta lidí na to zapomíná. Být spokojený, to je kumšt. A každý člověk, který umí žít a je spokojený, je zároveň i úspěšný, jelikož žít si svůj vlastní sen, to je ten opravdový úspěch!

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

Pavlína Jarošová - profesionální fotografka Pavlína Jarošová - profesionální fotografka

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version