Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Mladý operní tenor Lukáš Moravcec - má co nabídnout každému posluchači

Lukáš Moravcec Jste úspěšný a talentovaný operní pěvec. Působil jste na divadelních prknech a v koncertních síních nejen u nás, ale po celé Evropě. Chci se Vás zeptat- hledáte rozdíly mezi tou úrovní v České republice versus zahraničí?

Záměrně rozdíly samozřejmě nevyhledávám, ale je jasné že některé existují a to jak kladné tak záporné. Hlavně je to pro mě obrovská možnost nového poznání. V každém sále sedí jiné publikum a já se tak pořád učím obecenstvo rozpoznat a přistupuji k divákům individuálně.

Slyšel jsem, že hned po studiích jste začal sám koncerty organizovat. Je to náročné? A co je vlastně důvodem této Vaší činnosti?

Organizace koncertů je mým velkým koníčkem a vnímám to jako záslužnou činnost. O mě je všeobecně známo, že jsem ,,hledač talentů´´. V dnešní době je velmi složité se prosadit, protože je společnost zahlcena rádoby talentovými pořady, které ale bohužel už nejsou o pěveckých kvalitách, či o pěvecké vyjímečnosti, ale zvětšiny o levné okázalosti.

Právě proto organizuji koncerty talentů, kde dávám prostor například studentům konzervatoří, kteří díky těmto akcím získávají zkušenosti na opravdovém jevišti.

Vy jste v minulém roce pokřtil své CD ,,S operou do nebe´´, o které je velký zájem. Plánujete letos pokřtít další svoji desku?

V této chvíli spíše řeším, že bych zvýšil náklad mé první desky, o kterou je stále zájem. Nicméně nevylučuji, že se mi povede v tomto roce vydat i další CD.

Mnoho umělců má v dnešní době problém, najít schopného uměleckého manažera. Jak jste na tom Vy?

To je bohužel i můj případ. Za celou svoji kariéru jsem byl s uměleckým manažerem spokojen pouze jednou. Je mnoho lidí, kteří na venek vystupují, jako velice schopní,ale skutečnost je bohužel poněkud jiná. Chápu, že je v dnešní době složitá finanční situace,nicméně nechápu, jak je možné, že mediální celebrity mají příležitostí v naší branži více než dost a skuteční umělci, kteří na sobě pracují, aby se potýkali na pokraji nezájmu. Ale já stále věřím, že nějakého schopného manažera najdu.

Lukáši, já vím ale jistě, že chystáte na březen letošního roku něco opravdu velkého. Mohu Vás požádat, aby jste naším čtenářům přiblížil o co se jedná?

Samozřejmě… Jedná se o velkou akci na podporu mladých a velmi talentovaných umělců, Která se uskuteční dne: 21.3. 2015 v Kulturním domě Kyje, Praha 9 - od 19:00 hodin.

PĚVECKÁ MEGA SHOW 2015, kterou organizuji, je opravdu multižánrová. Diváci se mohou těšit na operní árie, slavné melodie z operet, muzikálu, šansonu, popmusic a dalších žánrů.

Dále čekají publikum velké taneční formace, balet, vystoupení dvou pěveckých sborů.

Režii jsem svěřil velmi talentované zpěvačce a organizátorce Kláře Hlušičkové (absolventka Mezinárodní konzervatoře Praha), choreografii má na starosti špičkový tanečník Roman Mátl a celou show bude doprovázet na klavír klavíristka – MgA. Božena Englerová, se kterou v současné době spolupracuji na více projektech.

Vyjmenoval jste mnoho účinkujících. Napadá mne otázka, jak vysoké bude vstupné?

Vhledem k tomu,že mým záměrem je, aby Pěvecká mega show 2015 byla přístupná opravdu všem, je vstupné 100,- Kč (dospělí) a 50,- Kč děti, studenti a senioři. Tímto bych chtěl poděkovat společnosti Raiffeisenbank‎, která je hlavním partnerem této akce.

Tímto zvu Vaše čtenáře a širokou veřejnost.

Naše čtenáře by také zajímalo něco z Vašeho osobního života. Ještě jsem nezaregistroval žádný společenský skandál, kde by jste figuroval.

(smích) Jediné co mě napadá je, že tento rok v létě mám v plánu uzavřít registrované partnerství, se svým současným přítelem. Vzhledem k tomu, že o mé orientaci dosud věděli pouze mí blízcí a rodina, je to asi to jediné co bude pro Vaše čtenáře novinkou.

Nikde jsem nezaregistroval, že by jste měl v současné době nějaké stálé angažmá…

Nyní stálé angažmá nemám. Věnuji si koncertní činnosti a soukromě vyučuji.

Nedávno jsem přijal velice zajímavou nabídku a působím také jako produkční pražské hudební kavárny Cafe Sonia, kde umožňuji talentovaným a ne příliš známým umělcům vystoupit před veřejnost.

Velice Vám děkuji za rozhovor. Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem Uměleckém životě a hodně štěstí s Vaším novým přítelem.

Děkuji za velmi příjemné odpoledne ve Vaší společnosti. Vám i Vašim čtenářům přeji hodně zdraví a štěstí v novém roce a věřím, že se spolu uvidíme třeba už v Březnu na koncertu.

Lukáš Moravec Lukáš Moravec Lukáš MoravecPavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version