Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Michal Zapoměl – kadeřník a stylista - váš bojovník za vlasy krásnější

Je o vás známo, že být kadeřníkem byl váš sen, poraďte studentům jak na sobě zjistit, že chci v životě dělat právě to pravé?

Je to hlavně o tom realizovat svoje sny a pracovat na nich. Poslouchejte co sami chcete, jen tak to potom nebudete muset nikomu vyčítat a jen tak nebudete v životě nešťastní.

Procestoval jste Ameriku, Anglii, Itálii, Francii a Kanadu kde jste měl možnost se učit a pracovat ve svém oboru, jaký je rozdíl mezi klienty z těchto států a českým zákazníkem?

Klienti jsou více spontální a také více důvěřiví. Více také do péče o sebe investují. Co se týká mých zákazníků, mám velice příjemné a zlaté lidi. Naštěstí s nikým nebojuji a všechny své klienty mám moc rád. To jediné mě také stále drží u křesla :).

Co vám tato zkušenost dala?

Věděl jsem díky tomu, jaký salon si přeji mít. Naučil jsem se být v práci šťastný a těšit se na každý nový den. Co mě zde chybí jediné, tak to je lidskost a pozitivní přístup k práci jako takové. Mám pocit, že práci máme stále jako nutnost a ne jako radost.

V každém oboru jsou trendy, jste zastáncem módních trendů?

Jsem proti trendům. Mám rád nadčasovost, praktické věci a hlavně odvahu být sami sebou, což je i mé životní krédo. Myslím, že trendy jsou fajn na inspiraci, ale nedá se podle nich řídit. Každý je přeci individuální a každému sluší něco jiného.

V minulosti jste hodnotil na jedné TV stanici práci jiných kadeřníků. Hodnocení čehokoli je věc názoru, dostával jste zpětnou vazbu na vaše komentáře a názory?

Snažil jsem se hodnotit upřímně a když se mi něco nelíbilo, tak jsem se snažil použít vtip a nebo pozitivní motivaci. Ne na hodnocení jsem nedostal osobně žádnou negativní odezvu, ale to bude tím, že moc nečtu internetové komentáře.

Myslím, že ty jsou plné nespokojených a jinak smýšlejících lidí, kteří dokáží slovně hodně ubližovat. Ale znáte to... co oči nevidí :).... Nebojím se ale žádného názoru... myslím, že tábory budou vždy dva, jeden se mnou a jeden proti mě. Respektuji to.

Asi každý by měl mít někoho, kdo mu jde v něčem vzorem, kdo inspiroval vás a teď nemyslím jen vzory v oboru?

A věříte, že jsem neměl vzor? Asi ne ten reálný. Přál jsem si hlavně být šťastný a sám sebou. Dělat to, co mě naplňuje a hlavně sdílet to dobré s co nejvíce lidmi. Pomohla mě hodně víra. To je má největší inspirace a naplnění.

Co je pro vás opravdová výzva

Bojovat za vlasy krásnější. Jsem bojovník za vlasy krásnější a přeji si mít kolem sebe armádu bojovníků a stejně smýšlejících lidí. :)

Jak se vám pracuje pod tlakem, mám na mysli třeba nedostatek času?

Tlak mě nevadí. Jsem zvyklý, ale nemám rád nepříjemnou atmosféru. Ta mě bere vítr z plachet.

Má být zákazník na kadeřníka náročný?

Má mu hlavně důvěřovat. Náročnost není špatná, ale musí být adekvátní a přiměřená.

Provozujete dva salony (v Praze a Plzni), podle čeho si vybíráte spolupracovníky?

Já si své kolegy hlavně vychovávám. Většinou začínají jako moji studenti, asistenti a dále se rozvíjejí až na pozici samostatného kadeřníka. Velice mě mrzí, že je o tento obor takový nezájem. Posledního studenta jsem přijal před třemi roky. Od té doby se nikdo talentovaný a zodpovědný nenašel. Mám také kolegy z jiných renomovaných salonů. Našli si cestu ke mě a já jsem za to rád. Lidi nikdy nepřetahuji.

Z pohledu zákazníka, podle čeho si máme vybrat kadeřníka?

Má rozhodně být sám reprezentativní, musí si být jistý tím co dělá, umí naslouchat a má hlavně talent a cit. Vše ukáže jen praxe a nebo doporučení. Zapomeňte na reklamu, tou je hlavně práce samotná.

Jaké jsou naše nejčastější prohřešky vůči vlasům?

Nepečujeme o své vlasy, neinvestujeme do kvalitní kosmetiky, pácháme domácí pokusy, které pak musíme náročně a nákladně napravovat. Nemáme rádi to co nám bylo naděleno.

Jaké projekty vás v nejbližší době čekají?

V první řadě se hodně věnuji svému eShopu www.luxusnivlasy.cz , kde učíme lidi jak co nejlépe pečovat o své vlasy. Prochází kompletní změnou a připravuji na něm i ojedinělý projekt bojovníků za vlasy krásnější. Čeká mě spousta školení které připravuji pro kadeřníky v průběhu podzimu, a také připravuji novou kadeřnickou kolekci ve spolupráci s jednou z celebrit našeho salonu.

Pochlubte se, kdo jsou vaši zákazníci?

Moji zákazníci jsou hlavně fajn lidé. Mám je rád a je jedno zda jsou to VIP osoby, nebo jen “obyčejní lidé”. Každého svého klienta si vážím a i díky němu si plním svůj sen.

Co máme udělat abychom naše vlasy dostaly do vaši péči?

Zavolejte mi na 604746070 a domluvte si se mnou termín. Pokud to bude jen trochu možné, rád si na vás čas udělám.

Děkuji za rozhovor – Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version