Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Michal Kavalčík  - Ruda z Ostravy - herec, zpěvák, moderátor, bavič

Michal Kavalčík  - Ruda z OstravyMichale, vystudoval si Ostravskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický, s ohledem na to co děláš mám pocit, že lépe si nemohl zvolit, jak to vnímáš ty?

Tak to byla takova náhla volba. Původně na prvním místě v té době ještě před listopadem 89 byla na přihlášce PRUMYSLOVKA v Ostravě :)
Pak ale změna a talentovky na konzervu a vyšlo to ... tam se vše jako propojilo a skvělé základy nám dali na škole tehdy velké herecké hvězdy a kantoři. A vše se pak později zúročilo v praxi v divadle.

První roky umělecké kariéry jsi byl angažmá v divadlech v Ostravě, Českém Těšíně a v Liberci, možná si čtenáři ani neumí představit, že se umíš držet scénáře. Umíš to stále?

To se musí umět. Jinak vzniká na divadelních prknech guláš a legraci pak zažívají jen herci na jevišti a diváci spise nechápou co se to tam děje... Ale zase dobře načasovaný geg bud na kolegu či skvěly geg který posune děj ještě humorněji dál - to je pak paráda a žužo. To mam moc rád. Ale patřím na činohře spíše k hercům kteří jen cukruji gegy a jen maličko zasahuji navíc do děje... Je to pak v celku lepší.

Tvá kariéra v rádiích je taky velmi zajímavá, pomalu půl života jsi spojen s rádii (Morava, Hrad, Euro-K, City, Blaník, Bonton a F1) ještě se ti rádia nepřejedlo?

K radiu jsem vlastně přišel jako slepý k houslím:) Ve třetím ročníku konzervatoře v té době 1993 hledalo radio Morava 101,1 - dnes Kiss Morava - hlas na namluvení reklam. Tak jsme cely ročník přijeli do Frýdku-Mistku a 2h namlouvaly různé texty… pak ve studiu náhle bylo trochu ticho neb režisér si odskočil pryč a já si dovolil pustit cédečko z přístrojů kterým tehdá ještě málo kdo rozuměl. Po příchodu zpět režiséra vnikla otázka kdo to pustil a tak mě všichni praskli a rejža mě pak ještě vyzpovídal co vše umím s technikou a jelikož jsem jezdil pomáhat pouštět CD na diskotéky mému kamarádovi tak jsem znal vlastně vše jak to chodí s ovládáním techniky. Pak už jsme jen začal jezdit se zaučovat a po nocích vysílal od půlnoci do 6 do rána a do toho ještě škola a už jsem u mikrofonu zůstal až vlastně do dnešních let. Vlastně pouze jeden rok ve svém živote jsem nevysila od svých 18let :) no masakr.

První velký vstup do velkého světa bylo pořadem „Na stojáka“ a určitě „X Faktor“. Co se u tebe změnilo od této doby?

2008 a X-FACTOR byl na NOVE velký start Rudy... začaly volat kulturáky plesy festivaly a já začal jezdit po republice bavit lidi ještě jako vystupující Ruda se svýma skečema. Později po letech a práci na Frekvenci 1 jsem začal dostávat i nabídky na moderace. Pak už lidi pochopili ze Ruda není jenom takový blbeček ale umí i vtipně a rychle zareagovat na situaci ve společnosti či v kultuře.

Nedá mi se nezeptat na klip „Ostrava“, jaké to bylo bourat statistiky zobrazení a na to se nabalovaly i ocenění?

Byla to úžasná doba a všichni kteří byli u zrodu tohoto dovolím si dnes říci již fenomenálního klipu na to asi nikdy nezapomenou jako já. Jen pro představu - český text napsaný v pendolínu na cestě tam i zpět do Ostravy - následné nahrávání 2dny ve studiu s Partlofkou /Martina Partlova/ a následné 2 denní natáčení v Ostravě s celým teamem který jsem si vybral - proste pecka! O to krásnější bylo ze nikdo z nás v té době absolutně nevěděl a netušil ze vzniká něco co se tady bude dlouho řešit a ze klip udělá za 7dni 1.000.000 klinutí na stream.cz :) prostě bomba kterou nikdo nečekal a pak jen sledujete jak těch 130.000 kliknutí cca naskakuje denně. A to se vám povede tak max jednou za 10 let :D velké díky všem co na tom makali ještě jednou !!!

Když na tebe vyrukovali s autorskými právy, vyděsilo tě to?

Ano bohužel i tohle vám nedojde... Byla to vlastně první velká kauza která se dostala do televize a radiu a media to moc řešila. Nikdo to nečekal protože nikdo z nás ani nečekal ze se náš klip OSTRAVA !!! vůbec někdy dostane do telky a na TV ÓČKO a vůbec všude kam se dalo. Ale nakonec pokuta 4.000.000 Kč která hrozila za porušení autorských práv se neuskutečnila neb právníci zjistili ze klip a song nevznikl za účelem obohaceni se na úkor mistra Jay-Z . Ale stáhnuté půlky jsme měli s Martinou oba a nikdy nezapomenu na schůzku u právníka najatého hudebního vydavatelstvím zastupujícího v ČR JAY-Zho na nás jak vytáhl na stůl před nás složku s nápisem KAUZA OSTRAVA !!! a tam bylo asi 40 vytištěných A4 textu - kopie všech našich rozhovorů - kdy kde jsme byli v TV - rozhovory akce prostě vše dané na jednu hromádku... Prostě masakr. Ale nakonec padla dohoda a my ji s Martinou dodrželi.

Od minulosti k současnosti. Jsi v televizi jsi v rádiu, jsi v divadle, co plánuješ dál?

Wauu. Těžká otázka. Mě baví točit. Vymyslet scénáře čím jde v této zemi buď zaujmout či udělat si legraci z někoho. Baví mě i stále divadlo. Příští rok chystáme film THE TOUR KOMICI S.R.O. s Milošem Knorem a tou naší bandou. V budoucnu bych se chtěl věnovat režii za kamerou. V hlavě mám spoustu nových projektu a právě jsme s mojim kamarádem Bombisem spustili nový kanál na youtube "flyingeyes" kam budeme dávat videa ze vzduchu z různých krásných míst naší České země ale i z celého světa když různě cestujeme. Spustili jsme i stránky www.flyingeyes.tv kde se můžete podívat na naše první kousky. V tom vidím velkou budoucnost a do jednoho roku bychom chtěli nabrat aspoň 100.000 odběratelů.

Kde tě můžeme sledovat, jsi na sociálních sítích?

Nedávno jsem spočítal "záběr" všech sociálních sítí RUDY a dosel jsem k šílenému číslu skoro 900.000! To je masakr a furt se to zvedá. Lidi baví mé příspěvky a styl humoru a pro mě je to zase zpětná vazba ze ještě má smysl v tom pokračovat.

Máš nějaké pracovní sny?

Pořád ještě vidím někde vdali grandiózní výstup Rudy na TýTý nebo Slavíkách či na Českém Lvu :) a udělat to ve velkém jak to umí třeba slavný představitel BORATA :)

Co by si vzkázal našim čtenářům?

No v dnešní době hlavně si zachovat NADHLED a smysl pro humor a recesi a nebrat ten svět tak vážně:) vždyť stejně o nic vlastně nejde. A občas vypnout i ten fejsbuk :)

Děkuji za rozhovor Pavel Hrejsemnou

Michal Kavalčík  - Ruda z Ostravy Michal Kavalčík  - Ruda z Ostravy Michal Kavalčík  - Ruda z Ostravy
Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version