Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Martin Žifčák – kadeřník, nejen pro celebrity

Martine, být kadeřníkem znamená být i kreativním umělcem, kdy Vám bylo jasné, že kadeřník je pro Vás ta nejlepší volba?

Bylo to přání mojí maminky, která ze mě chtěla mít kadeřníka. Já chtěl zpívat a jít na konzervatoř. Hned jak jsem si, ale sáhnul na vlasy, a zjistil co vše se dá sněmy dělat, volba byla jistá. Je pravdou, že mi zpívání chybí, ale já si zpívám, pořád i když jenom pro radost, ale zastávám názor, že nikdy není pozdě začít. Tak třeba jednou.

Jaké byly vaše začátky?

Začátky? Jo ano těžké jako každý začátek, ale to je věc, která nikoho stejně nezajímá. No takhle po vyučení jsem ihned začal pracovat, nenechal jsem si ani prázdniny. A to hned ve třech pracích najednou od pondělí do pátku jsem pracoval střídavě ve dvou pracích, dopoledne a odpoledne. V sobotu jsem zase šel do třetího salonu. Takže zápřah to byl pořádný. Pochopitelně jsem rád za to, že jsem měl tu možnost hodně pracovat, protože to je to co Vás profesně posune dopředu.

Kam chodí kadeřník pro inspiraci?

Všude možně. V časopisech, televizi, na internetu, na školení atd… Kadeřník má takovou „nemoc z povolání“: pozorování všech hlav, které vidí, takže sleduje a učí se pořád.

Je spousta kadeřníků, kteří desítky let stříhají stejně, má smysl aby kadeřník se vzdělával a na sobě něco měnil?

Rozhodně ano. Tak jako se mění lidi pod jeho rukama, je rovněž důležité, aby se rozvíjel on. Také, aby získal nové klienty.

Jak jste se dostal k první osobnosti o kterou jste se postaral?

Oslovil jsem přímo paní zpěvačku Evu Pilarovou, aby se stala kmotrou mého studia, a také mi ho pokřtila. Ona mou nabídku přijala a stala se tak spolu se zpěvačkou Martinou Balogovou kmotrou mého studia.

Když už máte před zrcadlem nějakou osobnost nebo zákazníka, nechávají výsledek na Vás?

Je to trochu rozdíl česat účes osobnosti a klientce. Mám velké štěstí u klientek, že u nich mám volnou ruku a nechávají vše na mně. Co se týče osobností někdy ano a někdy méně, a to s toho důvodu, že někdy musejí dodržet délku, barvu vlasů či celý účes, kvůli roli, nebo focení či na natáčení.

Jaké zákazníky máte nejraději?

Hodně náročné. Protože se někdy musím i dopředu připravit na danou práci. Hlavně při práci na projektech jako natáčení videoklipů, česání přehlídek či focení. Také někdy i ve studiu, jsou nároční klienti. Ale mně to moc baví.

Je nějaké univerzální doporučení jak se máme starat o vlasy?

Pravidelnou domácí péči tím mám na mysli kvalitní šampón a masku nebo kondicionér a dopřát si pochopitelně i profesionální péči od svého kadeřníka či už kvalitní střih nebo hloubkovou regeneraci.

Na trhu je spousta přípravků, je nějaké pravidlo jak poznat přípravek který nám ošetří vlasy?

Doporučuji se spíš poradit se svým kadeřníkem, on zná Vaši kvalitu vlasů a lépe Vám poradí při výběru vlasové kosmetiky.

Děkuji za rozhovor – Pavel Hrejsemnou

Na fotografiich jsou Martin Žifčák, Dalibor Janda, Jiřina Anna Jandová, Michaela Dolinová, Anife Ismet Vyskočil Hassan, Petr Vojnar, Miroslav Hrabě a Richard Sacher.

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version