Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop


Martin Krafl - ředitel Českého centra Vídeň

Co Vás živí?
Má práce, která mi baví. Takže to je příjemný způsob živení.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Mým vzorem je profesionál „každým coulem“. V jakémkoli oboru. Kromě toho mám jako moderátorský vzor Marka Ebena, protože často veřejně vystupuji a občas i moderuji.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Doba strávená po boku pana Václava Havla na Pražském hradě. Jednoznačně. Ale nevím, jestli je necelých 8 let krátká doba…

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Ano. Bez internetu už si nedokážu život představit. I proto, že žiji v zahraničí a díky internetu mám zprávy z Česka z první ruky. Problém je někdy v důvěryhodnosti informací, které se díky internetu člověk dozví. A někdy nevím, jak to kvantum dostupných informací vstřebat.

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
Učím se neustále. Nedávno jsem absolvoval kurz pro pokročilé používání Microsoft Excelu a nyní se zdokonaluji s pomocí nové učebnice ve švýcarské němčině.

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
V poslední době mé hranice posouvá jóga, proto také její kurzy navštěvuji.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
Patřím. Francouzština je pro mě nejkrásnější jazyk na světě. Bohužel ho neovládám, a když se snažím něco francouzsky vyslovit, pobavím všechny kolem. Ale díky jiným jazykům a práci mi na ni nikdy nějak nezbyl čas…

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Důvěra v sebe sama a pokora. Také se musí připravit na to, že sny a cíle se v životě splní, ale chce to trpělivost, vytrvalost a optimismus!

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version