Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Markéta Poulíčková - česká zpěvačka - zpěvu se věnuje od roku 1992

Markéta Poulíčková Markét, tvá pěvecká dráha začala v roce 1992, co se od té doby povedlo?

No ona začala už možná dřív, poněvadž mamince v porodnici ihned hlásili, že to bude zpěvačka:)))) pár věcí se od té doby povedlo a pár ne, jak už to tak v životě chodí. Ale já jsem odjakživa strašně pozitivní člověk a tak jak věřím v dobro u lidí tak věřím, že vše se děje z nějakého důvodu a má to tak být. Povedlo se mi reprezentovat v ještě poměrně nízkém věku ČR na několika mezinárodních festivalech, z nichž jsem přivezla i pár cen. Ta nejvýznamnější byla asi cena The Grand Prize, což je absolutní vítěz, kterou jsem roku 2003 přivezla z egyptské Káhiry. Podařilo se mi vydat dvě desky, obě v angličtině, přestěhovat se do Prahy, ztvárnit jednu z hlavních rolí po boku Lucie Bílé v muzikálu Carmen a určitě by se toho našlo ještě víc:)

Máš za sebou několik mezinárodních festivalů, jak ti profesně pomohly v budování umělecké kariéry?

Byla to obrovská zkušenost. Bylo mi 14 let když jsem začala cestovat do zahraničí právě na tyto festivaly. Naučila jsem se jazyk, poznala danou zemi a poznala zajímavé a neobyčejně talentované lidi...s některými jsem v kontaktu dodnes. Poněvadž v té době u nás ta vlna pěveckých soutěží měla teprve začít, tak zájem médií o to, že nějaká holka vyhrála v Egyptě první cenu upřímně nebyl tak velký. Tudíž z tohohle hlediska mi to u nás nemohlo jakkoli pomoci. Ale samozřejmě byl to veliký úspěch a otevřelo mi to nové obzory.

Máš nějaký umělecký vzor?

Měla jsem několik pěveckých vzorů, nebo spíš oblíbenců:))) Ale s přibývajícími lety už se na to koukám jinak:) Musím se přiznat, že nehledám vzory v lidech a snažím se být hodně svá. Což mi prý dle mých přátel šlo vždy:))) ráda jdu hlavou proti zdi, když jsem přesvědčená, že je to tak správně i když všichni ostatní jsou proti mě:))) Umění rovná se svoboda:)

Dva roky si pracovala na projektu Symphony in Rock, jaká to byla zkušenost?

Já na projektu Symphony in Rock pracuji stále:) Na podzim nás čeká turné po Německu. Navštívíme města Stuttgart, Mnichov, Norimberk a Berlin. Zmocní se mne vždy velká pokora když mám tu čest stát před stočlenným hudebním tělesem a ty koncerty si opravdu užívám:)

V poslední době spolupracuješ s Frantou Černým z Čechomuru, jak vám to jde dohromady?

S Františkem je radost dělat muziku. Vše je harmonické, motivující a nic není nemožné...vše zkrátka jde:) Vzájemně se myslím ovlivňujeme v tom nejlepším slova smyslu a cítíme že vzniká něco, co má ten smysl. A to je pro nás pro oba to nejdůležitější. Společně teď jedeme v červenci dva koncerty, tuším že ve východních Čechách, na které se já osobně moc těším:) Máš již dvě CD, plánuješ něco nového?

Nechci použít to slovo '' plánuju '' … poněvadž poprvé v životě moc neplánuju a nechávám věcem takový přirozený vývoj:) Ale rozhodně bude deska, klipy a koncerty. A na ty koncerty se těším upřímně nejvíc:)

Máš čas i na něco jiného než je umění? Co tvé ostatní zájmy?

Když mě kromě umění moc věcí nezajímá:)))) neee to zas neeee, ale ta hudba je natolik moji součástí, že prostě vím, že se kolem ní budu pořád motat, ikdyž se mi třeba nikdy nepovede to, po čem toužím.

Ale strašně ráda vařím a hostím své přátele. Mám i pár vlastních receptů, a troufám si tvrdit, že jsem dobrá kuchařka:)

Kam se na tebe můžeme přijít podívat?

Od října mne můžete vidět v HDK v roli Kataríny v muzikálu Carmen. Pokud budete mít cestu do Německa tak Vás zvu na koncerty s projektem Symphony in Rock a veškeré další informace o koncertech najdete na www.marketapoulickova.cz  

Děkuji za rozhovor Pavel Hrejsemnou

Markéta Poulíčková - česká zpěvačka

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version