Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop


Luboš Xaver Veselý - novinář, spisovatel a moderátor

Co Vás živí?
Doufám, že moderátorská a novinářská práce… někdy jenom naděje…

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Asi patřím mezi lidi, kteří vzory nemají. Mám určitě obdiv k řadě osobností a ve skrytu duše si říkám – kdybych to uměl jako oni – ale jednoho konkrétního vzoru se trošku bojím, může to vést k napodobování…

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Mám takových období několik: např. okamžik, když jsem se v 19-ti letech začal živit muzikou, potom chvíle, kdy jsem se ne vlastní vinou ocitnul za rozhlasovým mikrofonem a začal moderovat v rádiu, určitě dlouhá profesní spolupráce s Barborou Tachecí a Mirkem Škodou na Frekvenci 1, s Radkem Johnem na Nově.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Ano. Snažím se držet krok. Potřebuji být na internetu nepřetržitě. Dlouhou dobu používám iPad, iPhone a stále se rozšiřuje okruh webových stránek, které musím každý den sledovat. Velmi mě moderní technologie baví a denně si kladu otázku, kam až to může jít a čeho se jednou dočkáme…

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
Považuji osobní rozvoj za důležitý, ale takový ten bez berliček – drahých příruček, lektorů, přednášek atd… Za nejlepší osobní rozvoj považuji udržet si vlastní rozum a věřit mu.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
Dlouhodobě zápasím s angličtinou.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Je to u každého jinak. Poslouchejte srdce, rozum, maminku a pana režiséra a nemůže se stát chyba. Buďte v každém okamžiku připraveni unést zradu od lidí, kterým hodně věříte….

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version