Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop


Lenka Pixová Průšová - producent

Jaká byla vaše cesta k producentovi, představte se nám?

Taková nějaká mimochode, ani jsem si to vlastně neplánovala. Je pravda, že jsem z rodiny Pixových, takže jsem vyrostla v oboru. Bylo logické že jsem šla studovat Filmovou průmyslovku v Panské ulici v Praze, kde jsem studovala produkci. Chvíli jsem děla na Primě ve zpravodajství a pak jsem „zdrhla“ do rodinné firmy mimo obor. Brzy přišly děti a mateřská a abych se doma nenudila, dělala jsem u nás v Senohrabech spoustu kulturních akcí, učila ve škole, byla v zastupitelstvu, vedla místní časopis. Bavilo mě to, ale pak vám děti odrostou, kamarádi jdou do práce, vztahy se zkomplikují, potřebovala jsem zpátky ke své původní práci. Se ségrou Kristýnkou jsme začali hrát a zpívat ve skupině Myš Maš, kterou si sestra vymyslela. Složila texty i písničky a skupina Myš a Maš funguje dodnes. Ale pak to přišlo. Takový úplně obyčejný nápad u klavíru se sestrou a dvěma kamarády Petrem Kutheilem a Fandou Pytlounem. Uděláme muzikál. A protože táta měl jednu pohádku v šuplíku po dědovi, oprášili jsme jí tatínek s maminkou jí přepsala do scénáře, sestra složila texty, Petr s Fandou a Tomášem Beranem hudbu a vypuklo velké dobrodružství. Skončili jsme v Hybernii, kde jsme odehráli v červnu 62. reprízu Kapky medu pro Verunku.

Kapka medu pro Verunku je velký projekt, který se povedl. Jste producent, jaké je to být úspěšný producent?

Jaké to je?? No to se radši neptejte… Zase taková zábava to není. Je to hlavně spoustu starostí a velká zodpovědnost. My neměli téměř žádné zkušenosti s tak velkým projektem a věřím, že jsme udělali i mnoho chyb, ale hodně jsme se na tom naučili a našli nové přátele. Práce s lidmi je jedna z nejtěžších a neznamená to jen přijít ráno do práce a jít ve tři domů, je to hodně psychicky a časově náročné. Neexistuje pracovní doba, člověk musí být téměř 24 hodin na příjmu. Ale na druhou stranu je to hodně pestrá práce. Od shánění partnerů, přes ryze produkční věci, prodej vstupenek ale i starost o umělce. Každou chvíli někdo něco potřebuje, zařizujete pak i takové věci jako např. lékaře, ubrousky do maskérny, odvozy, dovozy, příchody, odchody a jiné věci které by vás ani ve snu nenapadly. Což sebou nese i hodně stresu a potřebujete notnou dávku trpělivosti a diplomacie.

Spolupracujete s lidmi kteří byli už úspěšní, jakou cestu jste hledala k vzájemnému pracovnímu soužití?

Já se řídím větou „Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj“… ano mám respekt z lidí, kteří něco dokázali, ale pořád jsou to normální lidi, s kterými je většinou daleko méně práce než se začátečníky. Bára i Kamil, kteří jsou takové největší celebrit našeho muzikálu jsou obrovskými profíky a není s nimi vůbec žádná starost a vždycky jsme se na všem domluvili. Jednají na rovinu, nepomlouvají. A s Jirkou Zonygou a Martinou Pártlovou si troufnu říct, že jsme přátelé. Nesmírně si vážím spolupráce s takovými lidmi. I Braňo Polák mě překvapil, v nezvyklé pozici PR manažera. Novým členem týmu je teď Janek Ledecký, se kterým začínáme pracovat na novém muzikálu opět v Divadle Hybernia.

Když se Vám v práci něco nezdá a musíme s „hvězdou“ to řešit jak na to jdete?

Diplomaticky… jak jinak. Táta mi vždycky říká, když nemůžeš někoho pochválit radši mlč. Takže napřed pochválím, poděkuji a pak se snažím opatrně řešit i ty ne zrovna příjemné věci. Musím ale říct, že se to zase tak často nestává. Celá Kapka medu je takový srdcový projekt a téměř každý kdo do něj šel si projektu váží a chová se zodpovědně. Až na pár pozdních příchodů to celkem jde (smích)

Jak jsem se v úvodu ptal projekt Kapka medu pro Verunku je úspěšný, na co se máme připravit v budoucnu?

Je toho teď nějak hodně, chtěla jsem si vzít pár týdnů volno, ale nebude čas. Jak už jsem se zmínila nedávno jsme si plácli s Jankem Ledeckým a připravujeme muzikál IAGO, což je vlastně Shakespearův Ohello, ale přenesený do současnosti. Režírovat bude opět američan Robert Johanson, který spolu s Jankem napsal libreto. Myslím, že to bude velkolepý muzikál, dokonce s živou kapelou. A protože pohádky milujeme tak budeme dělat pohádku další pro změnu s rodinou Felixe Slováčka a Dády Patrasové, Sněhovou královnu. Připravujeme ještě zábavný pořad, něco jako bývalo Televarieté, Abeceda nebo Kouzelník, ale se současnými umělci a Big Bandem Felixe Slováčka. Uvidíme jak to dopadne jestli se ho podaří prosadit do televize nebo zůstaneme na divadle.

Jaké jsou vaše další aktivity?

Momentálně asi žádné, už mi opravdu nezbývá čas, a ten co mi zbývá se snažím věnovat svým dvěma dětem Kačce (11) a Honzíkovi (8), ráda si občas vyrazím s foťákem do lesa, abych si trochu odpočinula, a nebo si vyrazím do Brna a nazpátek autem, což je úžasný relax, miluju řízení auta.

Co je Váš pracovní sen, u čeho chcete být?

Vždycky jsem si chtěla natočit film, chtěla jsem být od malička filmová režisérka. Ne že bych neměla divadlo ráda, přirostlo mi k srdci, ale filmem žiju celý svůj život a je to pro mě taková určitá výzva. Doufám, že si mi podaří zfilmovat třeba Kapku medu pro Verunku, to by byla úžasná písničková pohádka, dětem by se líbila.

Děkuji za rozhovor – Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version