Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop


Karolína Peake - česká politička a právnička, od července 2011 místopředsedkyně vlády ČR

Co Vás živí?
Pokud bych nebyla nyní na plný úvazek ve službách státu, živila bych se pravděpodobně jako právník. Možná bych uvažovala i o podnikání. Když jsem byla na rodičovské dovolené, staral se o rodinu finančně manžel, který nás zabezpečil. Pracoval v bankovnictví a v telekomunikacích.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Jsou samozřejmě lidé, kteří mne inspirují. Těmi všichni ti, kteří nesejdou ze správné cesty, i když jim osud hází pod nohy všelijaké klacky. Jinak ale nechci kopírovat žádný vzor. každý člověk si má hledat vlastní cestu. Celý život jsou mi vzorem moji rodiče, jichž si velmi vážím a které miluji.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Určitě to byla účast v komunální politice na Praze 1.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Ráda čtu noviny i knihy, ale z časových důvodů je to trochu luxus. Internetové zpravodajství je k dispozici vždy a jednoduše. Hodně jej sleduji..

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
Ráda bych prohloubila své znalosti ekonomie. Ale učím se pořád...

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
Kurz ani seminář pravidelně nenavštěvuji, ale dostanu-li pozvánku na konferenci nebo seminář na téma, kterému se věnuji v rámci své práce, vždy se ráda zúčastním a poslechnu příspěvky.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
Je to možná legrační, ale chtěla bych umět stepovat.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Schopnost naslouchat, dívat se kolem sebe a poučit se.

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

Dvě fotografie pochází z návštěvy Domova sv. Zdislavy pro matku a dítě, který spravuje katolická charita Plzeň. Další fotografie byla pořízena při sázení stromu v meditační zahradě spolu s Mons. Františkem Radkovským, biskupem plzeňským.

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version