Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Josef Polášek - fotograf

Josef Polášek

Co Vás živí?
V současné době dělám už několikátým rokem externího pracovníka pro jednu reklamní agenturu. A ve svém volném čase se věnuji i focení.

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Každý člověk má ve vém životě nějaký vzor já mám také pár vzorů. A mám to veliké štestí, že se s těmito lidmi znám osobně. První můj veliký vzor a zároveň i můj přítel je slovenský výtvarník Jozef Bubák / jozefbubak.com, který dělá úžasné obrazy a grafiky a celá jeho tvorba je prostě jedním slovem úžasná a i jako člověka si ho nesmírně vážím. Jedním z dalších lidí, kterých si nesmírně vážím a které také mohu považovat za své přátele je pražský fotograf Angelo Purgert, který má rovněž úžasnou tvorbu a skvělýpřístup k samotnému focení. To že se jedná o opravdu skvělého fotografa dokazuje i to, že vyhrál řadu mezinárodních fotografických soutěží.
Jsem člověk, který se snaží čerpat inspiraci z různých směrů, pojetí a vzorů.


Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Tak v ten moment, kdy takové období nastane, tak si ho člověk většinou ani neuvědomí, to může dělat až zpětně z odstupem času. Ale vzpomínám si na krátké školení, které proběhlo tuším v roce 2006 a bylo zaměřeno na rozvoj flexibility a řešení různých způsobů neobvyklými způsoby a od této doby řada věci o kterých jsem si myslel, že nikdy nedokáži najednou šla překonat.

Josef Polášek Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Co se týká samotných informací, tak nejdůležitější jsou vědomosti nebo-li informace.
Internet je v dnešní době samozřejmost at, co se týká youtube, facebooku, mailu popř. Komunikačních kanálů jako je SKYPE nebo ICQ a toto si myslím, že celkem zvládám...


Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
V tomto směru dávám přednost individuálnímu vzdělávání.

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
V současné době takové služby nevyužívám, ale určitě podobné aktivity mají přínos pro všechny strany.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
To co jsem chtěl dosáhnout to se mi povedlo.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
V poslední době se mi zdá a nejsem sám, kdo si toho všímá, že současná generace žije moc rychle a pojmy jako spolehlivost, poctivost a sebereflexe jí jsou cizí a právě myslím, že spolehlivost je jedna z nejdůležitějších vlastností pokud chce člověk opravdu něco ve svém životě dokázat.

Děkuji za rozhovor – Pavel Hrejsemnou

Josef Polášek Josef Polášek Josef Polášek Josef Polášek Josef Polášek

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version