Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Jaroslav Samson Lenk - český folkový a trampský zpěvák, kytarista, textař, písničkář a podnikatel

Samsone, jsi hudebníkem už docela dlouhý čas, jak se to stalo a byl někdo kdo tě hudebně ovlivnil?

Jsem hudebníkem náhodou. Prostě mě baví dělat něco hezkého, co by mohlo bavit i ostatní . A protože mi od malička hraje hudba v hlavě sama od sebe pořád, nezbylo, nežli ji opatřit textem a sdělit dál.

Kdo tě inspiruje dnes?

Inspirace je všude kolem To záleží jen na tom, zda se člověk umí dívat.

Prošel jsi různými hudebními uskupeními, např.: Máci, Hop Trop, Samson Lenk a jeho parta kde vystupuješ ty, Vlasta Redl a Slávek Janoušek. Co plánujete a o čem sníte?

Já se přiznám, že jsem si docela dost snů splnil. No a plány. To je věc která se prozrazovat moc nemá . Řeknu to tak. Ještě bych se rád alespoň nejméně deset tisíckrát vyspal, než to bude.

Máš raději vystoupení komornější nebo velkolepější?

Ono je každé to vystoupení jiné. Při těch menších člověk vidí lidem do oči a tím padem i do duší. Má větší pocit souznění . Při těch velkolepějších pak zase pocit zadostiučinění

Na Portu v Plzni vzpomínáš jak? Měly by takové "mega" festivaly smysl i v dnešní době?

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Byl jsem mladý a to je pak krásné téměř všechno. Dovedu si představit, že tak jak jsem si to užil tenkrát já, tak si to teď užívají ti mladší kluci. Tenkrát to bylo o sdílení pocitu, dnes je to o byznysu. Má byznys smysl?

Co ty a tramping?

V knížce která teď vyšla a jmenuje se My tři a já, je můj postoj k trampingu popsán velmi přesně . Je to krásná úchyl ká

Který kout země máš rád?

Skoro každý, kde není moc lidí.

S Vlastou Redlem jste napsali knihu, jak se to může hudebníkům stát?

My jsme původně psali knihu s Vlastou Redlem a Slávkem Janouškem. Ale protože každý chtěl psát o něčem jiném , spatřila nakonec světlo světa trilogie. Není to jen o hudbě , není jenom o nás a není samožerská. Ta moje je vlastně povídková. Možná někomu po její četbě dojde, že nejsme jen pouhými hudebníky. :- D Můj díl vyšel právě teď.

Trochu odbočím od hudby, ale vlastně jen kousek. Co ty a Rádio Samson?

Rádio Samson je umělecké rádio na komerční bázi. Má na rozdíl od těch ostatních komerčních rádií v databázi asi čtyři tisíce skladeb a je neustále aktualizována. Prostě je to multi žánrové rádio se spoustou dobrých zpráv, které tak trochu prdí na politiku:-D Pořád ho vlastním a provozují a jak sleduji ohlasy z celé planety, tak má smysl.

Je něco co si ještě v životě nestihl?

Málo jsem se stihl věnovat rodině a tak se to nyní snažím dohonit. No a pak bych ještě chtěl trošku navštívit zeměkouli.

Děkuji za rozhovor – Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version