Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop


Jana Volfová - česká politička a podnikatelka


Co Vás živí?
Soukromě podnikám v oblasti komunikace

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Ano můj vzor je Karel Čapek, všestranný člověk, spisovatel, politik, který miloval svoji zem.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Nevím jestli je to jen nějaké období, ale hodně mne formoval sport, který jsem dělala a pak samozřejmě funkce organizační tajemnice ČSSD, což byla pro mne naprosto výjímečná zkušenost.

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Jsem přece jen již starší generace, takže se učím jen pomalu, ale už zvládám facebook, umím si přes internet najít potřebné informace a v současné době dokonce reportuji z bobobusu pomocí tabletu, na stařenku snad docela dobré ne :-)

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
Jsem učitelka, takže celoživotní vzdělávání je mým posláním. Proto mne samozřejmě zajímají veškeré formy výuky, ale pořád si myslím, že nejlepší je přece jen kontakt učitele s žákem.

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
Nenavštěvuji, bohužel, naposledy jsem navštěvovala semináře na Pedfagogické fakultě Olomoucké university k moderním básnickým směrům. A dost mne mrzí, že nemám čas na něco dalšího.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
No tak k lidem, kteří touží třeba po létání fakt nepatřím, letadel se bojím a vzhledem ke svému naprostému hudebnímu hluchu by byl klavír asi také zbytečný :-) Ne nějakou touhu opravdu nemám, splnila jsem si v podstatě vše, po čem jsem toužila.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Tolerance, citlivost, rozum, vzdělání, a úcta k lidem.

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version