Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Rozhovor s režisérkou Evou Toulovou o připravovaném celovečerním filmu Šťastná

Na podzim se do kin chystá romantický film režisérky Evy Toulové. Lovestory z divadelního prostředí mladých studentek herectví, kde chce hrát každá hlavní roli. Ve filmu nebude chybět hvězdné obsazení. Můžete se těšit na Andreu Daňkovou, Davida Krause, Danu Morávkovou, Ljubu Krbovou, Anetu Krejčíkovou, Marii Kružíkovou, Jana Hrušínského a další.

Předpokládám, že předlohou k filmu byla vaše kniha Šťastná?

Původně jsem vycházela ze své knihy Šťastná a na filmu spolupracovala s producentem Viktorem Schwarczem. Po šestnácté verzi scénáře zůstalo z původní knižní předlohy pouze jméno hlavní hrdinky - Viktorie Šťastné a název díla - Šťastná.

Čeští režiséři často vycházejí ze svých osobních zkušeností. Jak je tomu u vás? Objevují se ve filmu autobiografické prvky?

V knize částečné autobiografické prvky obsažené opravdu byly, ale ve filmovém scénáři se v podstatě všechny vytratily. Vycházím ale z prostředí, které dobře znám a i některé z postav jsou napsány podle reálných bytostí.

Jste poměrně mladá, jaký je to pocit, mít za sebou celovečerní debut?

Je to pro mě každopádně velká zkušenost, na níž jsem si dost věcí uvědomila a vyzkoušela si natáčení "na delší trať" - točili jsme už od července až teď do března- s větším počtem známých herců. Určitě je to obrovská zodpovědnost a velký tlak - film je velké těleso a závisí na velkém počtu lidí - stačí hloupost a je po natáčení. My jsme měli trochu smůlu - hlavní herečka si zlomila nohu a na měsíc a půl muselo být natáčení zastaveno. Během té doby se už zase druhé herečka přebarvila kvůli pracovním povinnostem zpět na blond a my museli čekat, až splní své závazky a bude moct být opět zrzka.

Kdy snímek uvidí diváci v kinech, a kde bude premiéra?

Film by měl být hotov koncem léta, premiéru planujeme na podzim.

Co je vám bližší, psaní scénářů nebo práce režisérky?

Určitě mě víc baví režijní práce. Ráda pracuji s lidmi a má práce obnáší velký adrenalin, což mě do určité míry baví. Přináší mi spoustu zážitků, a když se povede sestavit dobrou "partu", tak si každý z nás natáčení užívá. Určitě to je ale tvrdá a těžká fyzicky i psychicky náročná práce a natáčecí den se pohybuje od 12-16h a je v každém případě vyčerpávající.

Každopádně ale do každého scénáře, který točím se potřebuji vžít, orientovat se a rozumět mu. Proto si je ráda i píšu - když se na natáčení něco pokazí a musí se kvůli okolnostem pozměnit scénu - musím umět udělat okamžitě takovou změnu, která bude korespondovat s původním významem.

Jaké herecké tváře ve filmu uvidíme a jak se vám s nimi pracovalo?

Ústřední dvojici našeho filmu ztvárnili Andrea Daňková a David Kraus. Ve vedlejších rolích uvidímě Ljubu Krbovou, Anetu Krejčíkovou, Jana Hrušínského, Danu Morávkovou, Marii Kružíkovou, Jana Havlovice a nachvíli i Ilonu Csákovou. Můžu říct, že všichni herci se chovali naprosto profesionálně a společně jsme se snažili o to, vytvořit co nejlepší film. Mnohdy to neměli snadné, ale podávali opravdu kvalitní výkony a věřím, že společně s citlivou výtvarnou kamerou našeho talentovaného kameramana Kuby Křena, se bude na co dívat.

film Šťastná film Šťastná
Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version