Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop


Domenico Martucci della Torre - italský zpěvák a skladatel

Co Vás živí?
Momentálně mě živí olivový olej, co vyrábí moje rodina už 600 let a obchodní centrum, které jsem zrealizoval přímo v jednom rodinném historickém sídle. V nynější době jsem na stejném místě otevřel hotel (www.bebpalazzodellatorre.it)

Lidé, kteří jsou v životě úspěšní, mají často vzory. Patříte k nim a můžete představit svůj vzor?
Vždycky jsem měl tendenci nemít žádný vzor, protože si myslím, že každý musí být sám svůj vzor, ale každopádně lidí, které obdivuji je hodně. Například bývalý papež (Giovanni Paolo II) a Matka Tereza.

Člověk se během života vyvíjí a neustále se učí novým věcem. Existuje ve vašem životě krátké období, které vás výrazným způsobem posunulo dále a přispělo k profesnímu růstu?
Moje rozhodnutí stěhovat se do ČR bez kontaktů, bez peněz, bez přátel a zkusit se uživit sám a najít bez pomoci mé rodiny svou vlastní cestu a úplně změnit svůj život. Chtěl jsem sám sobě něco dokázat.... a asi jsem to zvládl ;)

Dnešní doba přináší obrovské množství informací a je těžké se v nich orientovat. Je pro vás důležité mít takové prostředky, pomocí kterých získáte přístup k těm nejužitečnějším poznatkům? Využíváte k tomu například určitým způsobem internet?
Dneska je internet strašně důležitý, aby urychlil práci. Jsou ale Pro a Proti. Lidé už nedokážou mít ten osobní vztah jako předtím. Používám Facebook jen kvůli mým \"fanouškům\". Píšu to v uvozovkách, protože aby byli fanoušci, musel bych být celebrita (což je něco jiného než být párkrát v novinách).

Vyhledáváte v současnosti možnosti pro osobní rozvoj a sledujete trendy ve vzdělávání? Zaujalo vás něco v poslední době?
Hledat sám sebe za posledních 8 let byla dost těžká práce. A přiznám se, že si ani nejsem jistý, jestli jsem se našel ;) Takže na nic jiného jsem neměl čas.

Navštěvujete v současnosti nějaký kurz, seminář nebo využíváte služeb lidí, kteří vás můžou posunout dále? Myslíte si, že vám tyto služby přináší užitek?
Všechno a všichni v životě přináší užitek. Stačí málo mluvit a hodně poslouchat.

Jsou lidé, kteří touží po získání určité dovednosti, avšak pro nedostatek času a možností svůj úmysl zatím neuskutečnili. Může se jednat například o kurz létání nebo o hru na klavír. Patříte k takovým lidem a dlouhodobě plánujete získat nějakou dovednost?
Bohužel nemám trpělivost plánovat něco dlouhodobě. Ale pokud stárnu, asi by bylo lepší začít něco plánovat. První krok asi bude získání trpělivosti.

Poslední otázka je vzkazem pro dospívající generaci. Které schopnosti nebo znalosti jsou pro mladého člověka nejdůležitější k tomu, aby byl v životě úspěšný a přinesl užitek celé společnosti?
Každý má nějaké schopnosti a znalosti a myslím si, že neexistuje pro úspěch něco lepšího a něco horšího. Každá schopnost a znalost přinese společnosti užitek. Každý umí něco dobrého. (Jenže někdo to až moc dobře schovává) :)

Děkujeme za rozhovor.
Autor: Pavel Hrejsemnou

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version