Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Alexander Shonert - světový houslista, žijící v Praze

Alexander Shonert Kdo je vlastně Alexander Shonert, jak jej popisují jiní umělci?

„Je to geniální kumštýř, Bohem nadaný.“ Mistr Josef Suk (pravnuk Antonína Dvořáka)

„Je to fenomenální! Nic podobného jsem v životě neslyšel.“ Houslista Václav Hudeček, toto řekl o smyku Řadové staccato v podání Shonerta.

„Ke spolupráci na mém muzikálu Golem jsem mohl pozvat jakéhokoliv houslistu z České republiky nebo ze zahraničí. Pozval jsem Alexandra Shonerta. Obdivuji jeho talent, ale především jsem věděl, že líp to nedokáže nikdo. Jen on.“ Hudební skladatel Karel Svoboda

„Kdy je houslista geniální.

Když tóny jeho houslí vykreslí obraz krajiny ve větru, dříve, než jsem znala název skladby.

Když pláč židů v jeho podání, je ještě působivější, než ve Verdiho opeře Nabucco.

Když vhání posluchačům slzy do očí.

Jen takový houslista je geniální, vzdor tomu, že žije ve světě, kde vládne byznys způsobující hluchotu.“ Irena Topinková (básník)

„On prostě okouzluje... Když začíná hrát, zdá se, že celý svět zatajil dech a někam se ztrácí... Jakoukoliv tvorbu zázračně proměňuje v nezapomenutelný zážitek.Klasické dílo znovu ožívá a doslova posluchače uhrane. A jeho vlastní tvorba vyvolává ohromnou bouři emocí a citu. Hudba, kterou ještě před chvilkou slyšel jen sám Alexandr, je teď zachycená vířivými pohyby smyčce a otevírá se posluchači, který jí nemůže odolat... a je spoután jejím uchvacujícím kouzlem.“ "The Bridge" Prague, 2009

„Má vynikající techniku, hraje čistě, krásně a má ještě něco zvláštního navíc Improvizaci. V tom je naprosto fenomenální, on skutečně překonává gravitační zákony!“ Profesor HAMU Ivan Štraus

Alexi, jste světoznámí houslista, kde jste získal hudební vzdělání?

Mám světoznámou ruskou houslovou školu, kterou má i Václav Hudeček. Jeden z mích kantorů v Rusku byl žakem Oistracha a jsem se učil v Novosibirsku spolu se světoznámými houslisty Maximem Vengerovym a Vadimem Repinim.

Dnešní svět Vás vnímá jako jistotu kvality ve vašem oboru, kde jste již vystupoval?

Mám to štěstí, že jsem s hudbou již procestoval kus světa, např. jsem byl: Rusku, Španělsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Izraeli, USA, Belgii, Slovensku.

Jak jste na tom s vystupování v České republice?

V Praze žiji od roku 1999 a abych se přiznal ačkoli jsem v Česku vystupoval poměrně hodně, rád bych uskutečnil více vystoupení než kolik jsem jich do dnešního dne stihl. Miluji české publikum.

Máte nějaké konkrétní plány?

Plánů mám celou řadu, třeba bych si rád zahrál jako host nějaké pop nebo Rock kapely nebo vystoupit jako partner dobrého zpěváka nebo zpěvačky.

Věnujete se sám i pedagogické práci?

Vypracoval jsem vlastní unikátní metodiku založenou na propojeni hry na housle a bojových umění Dokázal jsem spojit energii Chi s hrou na housle a využít ji k efektivnímu zvládnutí složitých technik jako např. řadové staccato. Tím lze dosáhnout krásného a plného zvuku bez uplatnění síly, což je velmi důležité. U bojového umění se jedná o věc zcela přirozenou, nicméně hudba tento princip využívá jen intuitivně. Nicméně zákony fyziologie a energie platí pro všechny stejně. Princip působení energie Tchi je stejný pro meč i smyčec, rozdíl je jen v účelu: v prvním případě se jedná o boj, v druhém o vyluzování houslových tónů.

Pro mne hra na housle, jakož i bojové umění, je pouze jeden z prostředků k dosažení duchovní dokonalosti. Je to filosofie a životní styl.

Pokud mám dobré informace, dokonce o Vás byly natočeny nějaké filmové dokumenty?

Ano, to máte pravdu. Zatím o mě byly natočeny čtyři dokumenty:

1) Alexander Shonert v TV Metropol "Ranní ladění" 02.01.2012

2) Dokumentární film o Alexandru Shonertovi "z Metropole" Česka TV 1

3) Dokumentární film o A.Shonertovi „Životní pouť houslového génia". ČT 2 "Babylon" 2008

4) Documentary film - Ukrainian TV, 2012

Alexi, kde Vás můžeme v nejbližší době potkat?

Nerad bych zapomněl na nějaké vystoupení, proto je lepší čas od času navštívit můj web, nebo mě sledujte na facebooku.

Děkuji za rozhovor Pavel Hrejsemnou Alexander Shonert Alexander Shonert

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version