Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Klíč k úspěchu cz

Switch to desktop

Je nevěra kořením nebo zabijákem našich vztahů?

V dnešní době se názory odborníků na občasné zálety liší. Zatímco jedni tvrdí, že teprve nevěra dodá vašemu vztahu tu pravou šťávu, druzí argumentují tím, že důvěra, která k partnerství neodmyslitelně patří, je nevěrou navždy narušena a vztah bez ní spěje k záhubě. Veronika Vinterová, koučka, majitelka seznamovací a rozvojové agentury a odbornice na mezilidské vztahy nevnímá nevěru jako definitivní zkázu vztahu, ale tvrdí, že být věrným se stále ještě vyplatí. A své tvrzení podpírá hned deseti body najednou.

1. lež má krátké nohy - a v dnešní elektronické době, se jí ještě o něco zkracují. Jak snadno lze zapomenout doma telefon a vybídnout tak svůj protějšek sice k nedůstojné, leč však zevrubné kontrole našich aktivit, poslat sms manželovi s textem pro milence nebo nechat nesmazaný milostný mail?

2. lež má krátké nohy2 - nelžete jen svému partnerovi, ale i dětem, rodičům, přátelům, na něž se častěji a častěji vymlouváte. Zapamatovat si, co jste kdy a komu řekli je čím dál náročnější.

3. bez práce nejsou koláče - dříve či později se vaše pletichy odrazí i v pracovních výkonech. Starost o to, jak logisticky co nejefektivněji ošetřit vaše paralelní vztahy vás zaměstná natolik, že si toho všimne i váš šéf (pokud není právě on tím milencem).

4. důvěra je základem každého vztahu - bez ní si fungující a spokojený vztah lze jen těžko představit. Nevěra vzájemnou důvěru naruší dokonale a často nevratným způsobem. I když se vám podaří milostnou aféru společně ustát, semínko nedůvěry už vyklíčilo a objeví se vždy, když přijde nějaká i drobná krize.

5. lepší milenec na střeše nežli manžel v hrsti - z prostého důvodu - jde o dva diametrálně odlišné vztahy. S milencem nikdy neřešíte chod domácnosti, odvoz dětí do školy a na kroužky, nájem, prázdniny. Žijete s ním milenecký život, plný vzrušení, dobrodružství a napětí. Cítíte se svobodní, ale je to svoboda s ručením omezeným - on se vaším partnerem nejspíš nikdy nestane, a pokud ano, budete s ním řešit chod domácnosti, odvoz dětí do školy…

6. rodina je nejen základ státu - z pohledu sociologa jde o skupinu lidí, kteří spolu dlouhodobě žijí (v ČR stále ještě v párovém - monogamním uspořádání). Její dospělí členové mají zodpovědnost za výchovu dětí. Nechat se chytit in flagranti je nepříjemné. Ale nechat se chytit in flagranti svými dětmi je trestuhodné. A to svou nevěrou zcela reálně riskujete.

7. morální kocovina - zbavit se výčitek svědomí je věc nelehká. Ty mršky se vás budou držet zuby nehty, nedají vám spát. Nepřidají ani trochu vašemu zdraví, sexappealu, entusiasmu. Přestanete přitahovat milence i manžela.

8. spokojenost hledejte uvnitř svého vztahu - když vám manžel přestane říkat, že vám to sluší, že se mu líbíte, nehledejte milence jinde než v něm. Začněte u sebe - stále o sebe tak dbáte jako dřív? Nepřibrala jste příliš? Všímáte si dostatečně i vy jeho?

9. spokojenost hledejte uvnitř sebe - uchýlit se k nevěře znamená, že nám ve vztahu, který žijeme, něco schází. Jsou-li důvody naší nespokojenosti příliš silné a hluboké vězme, že milenecký vztah je nevyřeší. Naopak jen oddálí to, co budete stejně muset udělat.

10. o starost míň - a konečně, naše hlava je od ráda do večera plná starostí. Přidělávat si další tím, že propadneme nevěře, možná zprvu nehodnotíme jako zbytečné, ale vysilující rozhodně.

"Kořením vašeho vztahu by neměla být nevěra, ale vy sami. Jen na vás, vašem partnerovi, společném odhodlání, vzájemném respektu a touze záleží, jak šťastný a spokojený život prožijete." Končí svůj výčet Vinterová, pro kterou jsou partnerské vztahy denním chlebem.

text: Monika Čermínová - http://nahoda.com/

Joomla SEF URLs by Artio

© Copyright 1994–2016 Pavel Hrejsemnou a dodavatelé ČTK, freedigitalphotos net. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu firmy Pavla Hrejsemnou - SROZUMEM cz, je zakázáno. Provozovatelem serveru Klíč k úspěchu je IČ 49795783 Suchdol 189, 285 02 Suchdol u Kutné Hory.

Top Desktop version